RSS not configured

Facebook
RSS

Rekomendacja gry biznesowej – dyskusja

Komentowanie nie jest możliwe
sty - 25 - 2015
admin

Skuteczna gra biznesowa to często spoiwo odpowiadającego na potrzeby kursantów warsztatu menedżerskiego czy konferencji. Z tego też powodu wykładowcy potrafią poświęcić wiele wieczorów nad zaprojektowaniem unikalnej scenki edukacyjnej czy innego narzędzia. A gdy już to zrobią chcą opatentować utwór tak by w kolejnych latach zarabiać na prawach autorskich. Zarobki z takich symulacji lub gier potrafią często siegać kilkudziesięciu tysięcy złotych rok do roku. Choć co prawda należy odliczyć haracz dla fiskusa. Ale i tak zyski są wysokie. Tak bardzo są to atrakcyjne zarobki, że prawie tysiąc trenerów z polskich firm kształtuje swoje przychody tylko z franczyzy na narzędziach szkoleniowych.
W serwisie Goldenline odbywa się w tej chwili gorąca dyskusja w której czytelnicy portalu debatują w temacie domniemanego ale oczywiście nieudowodnionego złamania przepisów ustawy prawo autorskie. Rozmowy zaintersowanych toczą się w pokoju czata dedykowanego opiniom o wykładowcach wiodącej instytucji szkoleniowej
Omawiane tematy podniosły ciśnienie piszących na tym forum menedżerów personalnych. Każda osoba ma mimo szczątkowej ilości faktów jednoznaczne kategoryczne wnioski. Padają argumenty przewodu w sądzie. Rekomendujemy przejrzeć się debacie.
Swoją drogą – temat domniemanego plagiatowania ćwiczeń menedżerskich jest stary jak historia i nikt się nie założy jaki byłby potencjalny wyrok sądu. Trenerzy ealizujący seminaria dla przywódców, warsztaty handlowe czy symulacje biznesowe mają szereg kontrowersji prawnych. Także precedensy z poprzednich sporów sądowych nie nasuwają jednoznacznych rozstrzygnięć.
Zapraszamy do debaty.

Ciekawe wpisy:

Comments are closed.